0216 517 72 42 - 0542 517 72 42 iletisim@salonjolie.com Atalar Mahallesi, Üsküdar Cd. No:79, 34862 Kartal/İstanbul / Bay - Bayan Kuaför ve Güzellik Salonu.

Hizmetler

CİLT BAKIMI


CİLT BAKIMI 

Salonumuzda cilt bakımı Nasıl yapılır

Derin Temizlik + Ozon Oksijenli Bakım 
Profesyonel cilt bakımı ürünleri ve ekipmanlar ile cildin ideal fonksiyonlarının yerine getirilmesi için yapılan uygulamadır. 
• Cilt teşhis edilir.
• Cilt tipi belirlenir.
• Uygun ürünle temizlenir.Ayrıca yağ bezesi ve akne problemi olan ciltlere standart cilt bakımından farklı özel bir uygulama yapılmaktadır. Bu uygulama sonunda 4-5 haftada cilt normal haline döner.
• Ölü derilerden arındırmak için peeling uygulanır.
• Yoğun buhar verilir.
• Cilt siyah noktalardan ve yağ bezelerinden arındırılır.
• Cilt iyice temizlendikten sonra tonik ve yüksek frekansla dezenfekte edilir, sıkılaştırılır.
• Cilt tipine uygun ürünlerle yüz ve dekolte masajı yapılır.
• Cilt maske uygulaması ile beslenir, nemlendirilir.
• İdeal ürünlerle cilt bakımı sonlandırılır.
Misis te her cilt tipine uygun bakımlar yapmaktayız. Özelllikte yağ bezeleri, doku toplanmaları ve akneler tarafımızdan koterize edilerek yokedilmektedir.  


Klasik Cilt Bakımı
Her cilt tipine uygun olarak yapılan bakım şeklidir. Cildin canlanmasını, temizlenmesini ve tazelik kazanmasını sağlar. Bu bakım; temizleme, buhar ve iyileştirici maske içermektedir. Yaklaşık 1.5 saat sürer. Dermokozmetik ürünler kullanılarak işlem sağlanır.

Oksijen Bakımı
Kuru ve hassas ciltlerde uygulanan, ayrıca kılcal damarların genişlemesini engelleyen, cilde parlaklık, nem, PH ve denge sağlayan bir bakım türüdür.

Akne Tedavisi
Genel ve bölgesel olarak cilt bakımı yapılır. Bu tedavide (akneli ciltlerde) aknelerin temizlenmesi sağlanarak, cildin tekrar dengesini kazanması, temizlenmesi ve akne oluşumunun engellenmesi amaçlanır.

Kuru Cilt Bakımı
Eğer kuru bir cilt tipine sahipseniz uygulayacağını cilt bakımı da kuru ciltlere uygun olmalıdır. Cilt tipinize uygun bakım malzemeleri seçmezseniz hem istediğiniz bakım sonuçlarını alamaz hem de cildinizi daha fazla kurutabilirsiniz. Kuru cilde sahip kişilerde genellikle şunlar görülür:

• Yüzde daha belirgin çizgiler ve yaşlılık belirtileri
• Ciltte sık sık gerilme ve kaşınma hissi
• Cildin mat ve cansız gözükmesi
• Kurumaya bağlı pul pul dökülmeler
Kuru ciltler sürekli devam eden bir cilt tipi olduğu için hemen hemen her yaşta aynı kalacaktır.
Kuru ciltlerin yıpranmaması için yapılacak bakımlar genellikle cildinizin ihtiyacı olan nemi sağlamaya yönelik olacaktır.

Yağlı Cilt Bakımı

Yağlı bir cilde sahipseniz mutlaka cilt tipinize göre bakım uygulamalısınız. Yanlış şampuan, bakım ürünü, losyon gibi seçimler sizi güzelleştirmek yerine daha da geri götürebilir. Yağlı cilde sahip kişilerde genellikle ortak özellikler şunlardır :

• Gözle görünen geniş gözenekler
• Sırf ve göğüste sıklıkla sivilce olması
• Yüzde sık sık siyah nokta çıkması
• Yüzde parlama ( özellikle gün ortasında )
Yağlı ciltler genellikle ergenlikle başlayan 20’li yaşlarda oldukça problem çıkartabilen 30’lu yaşlarda da devam eden fakat 40’lı yaşlarda genellikle sona eren tiptedir.
Cildinizin neden yağlı olduğunu sorgulayıp dursanız da asıl sebep genlerinizdir. Ama sırf genlerinizden böyle bir özellik aldınız diye dikkat etmeyeceğiniz, artıp azalmayacağı anlamını çıkarmayın. 

 

Siyah Nokta
Sık rastlanan cilt problemleri arasında bulunan siyah noktalar, cilt yüzeyinden temizlenmedikleri taktirde sivilce oluşumuna neden olabilmektedirler. Cilt tarafından üretilen yağ ve dışardan bulaşan kirler nedeniyle cilt gözenekleri tıkanır ve bu şekilde siyah noktalar oluşur.
 
Ergenlik döneminde hormonlar nedeniyle yağ bezleri büyür ve cildin yağ üretimi artar. Bu durum, sivilce oluşumunda da önemli bir etkendir. Deri altında oluşan noktalar beyaz renkte olup, tıkanmanın tam olmadığı durumlarda siyah renkli bir nokta haline gelir

 

SİVİLCE

En büyük cilt sorunlarından birisi olan sivilceler; özellikle yüzümüzde çıkanları insanların ruh halini olumsuz etkileyebilmektedir. Bu duruma o kadar rastlanıyor ki sivilcelerden kurtulmak adına yetkinliği olmayan kişilerin önerilerine itibar edilmekte ve kullanılan ilaçlar yüzünden ruhsal olarak zarar görülmekte veya cilt üzerinde kalıcı hasara neden olabilmektedir. Cildimizi besleyebilmek ve kuruluğunu önlemek, derinin canlılığını muhafaza etmek için preparat malzemesine ihtiyacı vardır. Bu maddenin çoğunluğu yağdan oluşur. Cildimizde alt deri tabakasında bulunan yağ bezleri cilt yüzeyine düzenli olarak yağ salgısı gerçekleştirmektedir.
Yağ salgısı dış yüzeye açılan kanalar ile gerçekleşmektedir. Bu kanalların tıkanması da sivilce oluşumuna neden olmaktadır. Yağ bezlerinin salgısı içerisinde bulunan sebum molekülü cildi koruyucu fonksiyonu vardır. Kanalların tıkanması ile dışarı çıkamayıp biriken bu madde kıl köklerinde bakteri oluşumunu tetikler. Yağ ve ölü derinin bir arada olduğu bu ortam bakteri oluşumu için en optimum zemin teşkil etmektedir.

Sivilcelerin Çıkma Nedenleri
Bakteriler içerisinde oldukları bu kültür ortamında çoğaldıkça ciltte kızarıklık, şişlik ve ağrı görülmeye başlar. İlerleyen dönemde iltihap meydana gelir. Kanal içerisinde basıncın artması ile sivilceler patlar ve içerisinde bulunanları dışa atar.

Scroll to Top