0216 517 72 42 - 0542 517 72 42 iletisim@salonjolie.com Atalar Mahallesi, Üsküdar Cd. No:79, 34862 Kartal/İstanbul / Bay - Bayan Kuaför ve Güzellik Salonu.

Hizmetler

LENF DRENAJ


Lenf Drenaj ( Pressoterapi) Nedir?
Vücuda basınç masajı yapabilen cihazlarla, vücuttaki lenfatik ve venöz dolaşımın hızlandırılması yöntemidir. Bu yöntemle  damarlar arasında biriken sıvının drene edilmesine ortam yaratılır. Çeşitli hastalıklar sebebiyle vücutta oluşan ödemin atılmasında, selülit tedavisinde, bölgesel zayıflamada ve vücut sıkılaştırmada kullanılmaktadır.

Lenf drenaj cihazı ile gerçekleştirilen yöntem, ayak parmak uçlarından başlayarak bel bölgesine ve hatta boyuna kadar uygulanan yoğun bir masajtekniğine dayalıdır. Bu masaj sayesinde lenf dolaşımı hızlanmaktadır.
Lenf sisteminin en önemli özelliği vücuttaki ödem ve toksinlerin atılmasını ve dolaşım sisteminin düzenlenmesini sağlamaktadır. Gün boyu ayaktakalan kişilerde veya sürekli masa başında oturarak iş yapanlarda, çeşitli nedenlerle dolaşım bozuklukları oluşur. Bu bozukluk hem kan dolaşımınıhem de lenf dolaşımını etkiler. Lenf dolaşımının bozulması sonucu başta selülit olmak üzere pek çok hastalık meydana gelmektedir. Bu tedavide,lenfatik akım yönünde, farklı güçlerde basınçlar uygulanarak lenf dolaşımın hızlanması sağlanır.Lenf drenaj uygulamasının faydaları;

• Lenfatik dolaşımı hızlandırır
• Kan dolaşımı hızlanır
• Selülite neden olan dokular arası birikmiş yağları lenf sistemine katılarak vücuttan atılır. Bu şekilde selülit azalır.
• Kavitasyon gibi yağ yakım uygulamalarından sonra parçalanan yağların vücuttan uzaklaştırılmasına yardımcı olur.
• Hücreler daha çok Oksijen gider. Cilt canlanır.
• Vücutta birikmiş istenmeyen maddelerin vücuttan uzaklaştırılması hızlanır. Detok etkisi sağlar.
• Masaj etkisi ile

Scroll to Top