0216 517 72 42 - 0542 517 72 42 iletisim@salonjolie.com Atalar Mahallesi, Üsküdar Cd. No:79, 34862 Kartal/İstanbul / Bay - Bayan Kuaför ve Güzellik Salonu.

Hizmetler

LAZER EPİLASYON


BUZ BAŞLIKLI ACISIZ
DİOT

Ütüleme Epilasyon 
Epilasyon yaptırmak isteyen kişiler öncelikle hangi epilasyon yönteminin kendileri için uygun olacağının belirlenmesi adına uzmanlar tarafından muayene edilir. Cildin rengi, kılların rengi ve yapısı gibi hangi lazer epilasyon yönteminin kullanılacağını belirleyen faktörler detaylı bir şekilde incelenmektedir. Yapılan muayene sonrasında Diode Lazer Epilasyon uygulaması uygun görülen kişinin epilasyon seansından en az bir ay öncesine kadar, epilasyon yapılacak bölgedeki kılları kökünden almaması beklenir.
Diode Lazer Epilasyon sırasında kılların jilet ve ya tıraş makinesiyle kesilmesi gerekir; seans sırasında kıllar çıkmamış olmalıdır. Epilasyon yapılacak bölgedeki kılların sarartılmaması, bölgeye peeling uygulanmaması ve tedavi öncesinde solaryuma girilmemesi gerekmektedir.
Diğer lazer türleri gibi Diode lazer cilde bir başlık yardımıyla uygulanır. Epilasyon yapılacak bölgeye jel sürülür ve soğutuculu başlıkta bölgede epilasyon işlemi gerçekleştirilir. Diode lazer başlığı ciltte tek tek atışlar yapmaz, ciltte gezdirilerek tedavi uygulanır bu sebeple “ütüleme yöntemi” olarak da bilinmektedir. Lazer başlığından gelen ışık enerjisi ciltteki kıl folikülleri tarafından emilir. Diode lazer, kıl foliküllerine kalıcı zarar vererek tekrar kıl oluşmasını engeller.
Diode lazer epilasyon yöntemi sadece uzayan kıllar üzerinde etkilidir. Diode lazer epilasyon uygulandığında kişinin kılları farklı uzama evrelerindeyse istenen sonucun alınması için  fazladan seans  yapılması gerekebilir.
Diode lazer epilasyonda seans aralıkları 6 ile 8 hafta arasında değişebilir. Her seans arasında kontrole gidilir ve kalan tüylere tekrar uygulama yapılabilir. Yeni seans için kılların uzamaya başlaması beklenmektedir.

Diode Lazer Epilasyonda Tüyler Ne Zaman Dökülür? 
Epilasyon seansı sonrasında kıllar hemen dökülmez. Kılların dökülmesi için yaklaşık 1-2 haftalık bir sürecin geçmesi gerekmektedir. Tedavi gören hasta süre geçtikçe kılları nazik bir şekilde tutsa bile, kıllar çıkacaktır ancak sert çekilmemesi gerekmektedir. 

Ütüleme Lazer Epilasyon Faydaları
• Diode lazerin melanini değil, kıl köklerini hedef alması sebebiyle koyu tenli kişilerde çok etkili olmakla beraber, diğer tüm cilt tiplerinde de kullanılabilmektedir. Dalga boyu uzun olduğu için cilt katmanın daha derin bölgelerine inebilir ve kıl köklerine daha rahat nüfuz edebilir.
• Diode lazer vücudun geniş bölgelerinde de rahatlıkla kullanılabilir. Bu sebeple sırt, göğüs ve karın gibi geniş alanlara epilasyon yaptırmak isteyen erkekler tarafından da sıklıkla tercih edilir. Geniş bölgeler haricinde; geniş dalga boyu ile yüz bölgesinde farklı nitelikteki kılların azaltılmasında da en etkili yöntemlerden biridir.
• Ütüleme lazer epilasyon yapılacak bölgelerde gezdirilerek uygulandığı için oldukça hızlı bir yöntemdir. Gezdirildiği bölgelerde çok sayıda kıl folikülünü ısıtarak yapısal değişime uğratan Diode lazer, kıllar aynı büyüme seviyesindeyse kısa dönemde epilasyon seansları sonuçlanır.
• Diode lazer istenmeyen kıl sorununu kalıcı olarak çözer. Bölgedeki kılların %90’ı tekrar görülmez.

Ütüleme Epilasyon Zararları
Diode lazer epilasyon zararlı mı sorusu epilasyon tedavisi düşünen çoğu kişinin merak ettiği hususların başında yer almaktadır. Diode Lazer uzman ve deneyimli kişiler tarafından uygulandığında güvenli bir yöntem olarak kabul edilse de Diode lazer epilasyon yaptıranlar üzerinde bazı yan etkileri olduğu görülmektedir.
• Diode lazer epilasyon sonrası en çok rastlanan yan etkiler; kızarıklık, şişkinlik, deri renginde açılmalar olarak gösterilebilir. Genellikle tedavi sonrası oluşan bu yan etkiler 1- 2 saat içerisinde kaybolur.
• Diode lazerin uzun dönem zararları ile ilgili yeterli araştırmalar, yeni bir teknoloji olması sebebiyle henüz yapılmamıştır.
• Diode lazer cilt katmanının altına indiği için ağrılı bir uygulamadır, fakat epilasyon yapılan bölgeye jel sürülüp, soğutucu başlık kullanılması sayesinde ağrı minimum seviyede hissedilir.

BAYANLARA ÖZEL
EPİLASYON 


BAYLARA ÖZEL
EPİLASYON 


Erkeklere Özel Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerden kurtulmak adına günümüzde erkekler tarafından sıklıkla tercih edilen kalıcı bir epilasyon uygulamasıdır. Lazer epilasyon cilde zarar vermeden kıl kökünü ısıyla yok eden bir teknik sayesinde kılın tekrar oluşumunu engellemeyi hedefler.

Erkeklerde lazer Özellikle sırt ve göğüs erkekler tarafından en çok lazer epilasyon yaptırılmak istenilen bölgelerdir. Ayrıca yüz bölgesinde sakal üstü olarak tabir edilen kısımda, koltukaltı bölgesinde, kol, bacak, el üzeri epilasyon yapılmaktadır 

Lazer Epilasyon Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Lazer epilasyon fiyatları sahip olduğunuz tüy yapısına göre değişiklik gösterecektir. Lazer epilasyon uygulamalarından önce uzman kişiler tarafından yapılacak değerlendirme sonucunda kişiye özel bir yol haritası çıkarılmaktadır. Her insanın ayrı biyolojik yapısı ve buna paralel olarak farklı tüy yapısı bulunmaktadır. İlk değerlendirme görüşmelerinde kişiler hangi bölgelerindeki tüylerinden kurtulmak istediklerini de dile getirmektedirler. Dolayısıyla lazer epilasyon uygulamaları kişiden kişiye farklılık gösteren uygulamalar olarak dikkat çekmektedir. Bu nedenlerle lazer epilasyon fiyatları tüy yapınızın gerektirdiği seans sayısına ve uygulama yapmak istediğiniz bölgelere göre değişiklik gösterecektir.

Salonumuzda erkek lazer epilasyon uygulamaları ile ilgilenen uzmanlarımız vardır.

Scroll to Top